Pomagamy zwierzętom

Jednym z zadań naszego przedszkola jest kształtowanie pozytywnego stosunku dziecka do świata przyrody, w tym wdrażanie do sprawowania opieki nad zwierzętami domowymi oraz niesienia pomocy zwierzętom żyjącym na wolności. Realizacja tego zadania może mieć wpływ na kształtowanie takich cech dziecka jak: empatia, obowiązkowość, odpowiedzialność, szacunek dla innych - cech uważanych za niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w życiu społecznym, zawodowym, rodzinnym.

Projekt wychowawczo – dydaktyczny: „Pomagamy zwierzętom” opracowano w celu rozbudzenia zainteresowania dzieci życiem zwierząt, sposobami sprawowania nad nimi opieki oraz niesienia im pomocy.

Nasze przedszkolaki bardzo aktywnie biorą udział  w tego typu akcjach, kochają pomagać innym. Co widać za każdym razem kiedy organizowane są tego typu zbiórki. Pudła dla schroniska zawsze wypełnione są po brzegi.