16 Lut · marta · Brak komentarzy

W Muzeum Historycznym

Wyrusz z nami na wyprawę polarną Zuchy odwiedziły Muzeum Historyczne w Legionowie, aby poznać historię wyprawy Aliny i Czesława Centkiewiczów. Dzieci zapoznały się z terenami polarnymi oraz z przygodami bohaterów wystawy. Przy okazji przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Zaczarowana zagroda”, a na koniec wspólnie zbudowaliśmy igloo.    

CZYTAJ WIĘCEJ

17 Paź · marta · Brak komentarzy

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie

16 października Zuchy wybrały się do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, aby wziąć udział w akcji „Iskierka”. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w niebezpiecznych sytuacjach oraz co robić, aby do nich nie dopuścić.  

CZYTAJ WIĘCEJ

17 Paź · marta · Brak komentarzy

Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Grupa Zuchy wybrała się do skansenu w Sierpcu. W zwiedzaniu starych chat, wiejskich zagród oraz poznawaniu dawnych tradycji towarzyszyła jej piękna jesienna pogoda.  

CZYTAJ WIĘCEJ

2 Cze · marta · Brak komentarzy

Od ziarenka do bochenka

Grupa Misie wybrała się na wycieczkę do Kawęczyna, aby poznać cały proces powstawania chleba 🍞. Dzieci przy okazji zapoznały się z pracą kowala 🐎 oraz zobaczyły stare chaty, które wzbudziły w nich wiele pozytywnych emocji 😊🌞

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Kwi · marta · Brak komentarzy

Prace w przedszkolnym ogródku

„Kwiatki, bratki i stokrotki…” – tak śpiewała dzisiaj grupa Misie podczas wiosennych porządków w ogrodzie  . Dzieci zapoznały się z obowiązkami ogrodnika, sprzątały ogródek, oglądały kwitnące w nim kwiaty, a także sadziły przyniesione przez siebie bratki . Dziękujemy rodzicom za przyniesienie kwiatków, które dostarczyły dzieciom dużo radości .  

CZYTAJ WIĘCEJ

31 Mar · marta · Brak komentarzy

W Łazienkach Królewskich

30 marca grupa Misie wybrała się na spacer po Łazienkach Królewskich w Warszawie. Dzieci zwiedziły pałac króla Stanisława Augusta, amfiteatr oraz spotkały pełno wiewiórek. Przede wszystkim przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego Łazienki Królewskie noszą taką nazwę.  

CZYTAJ WIĘCEJ

31 Mar · marta · Brak komentarzy

Szachy

Szachy to gra umysłowa, która posiada wielowiekową tradycję. Jest to gra, która rozwija logiczne myślenie i pamięć. Sportowe i intelektualne aspekty rozgrywek mają pozytywny wpływ na charakter oraz rozwój umysłowy graczy. Szachy przez dreszczyk sportowej rywalizacji uczą myśleć obiektywnie i nie lekceważyć przeciwnika. Ponadto ta gra wpływa  znacząco na rozwój pamięci, zmysłu obserwacji oraz wyobraźni …

CZYTAJ WIĘCEJ

28 Mar · marta · Brak komentarzy

Przygotowania do kiermaszu

Dużymi krokami zbliża się wielkie otwarcie Kiermaszu Wielkanocnego 2017. W związku z tym, że dzieci z grupy Misie chętnie służą pomocą innym, z radością zabrały się do pracy, aby przygotować wielkanocne symbole, które zostaną wystawione już 05.04.2017 w naszym przedszkolu. Cały dochód z prac wykonanych przez dzieci zostanie przekazany do Fundacji „Promień Słońca”. Głównym celem …

CZYTAJ WIĘCEJ

24 Mar · marta · Brak komentarzy

Na spektaklu pt. „Przygody Kogla i Mogla”

22.03. 2017 r. wszystkie grupy przedszkolne udały się do Ratusza na spektakl pt. „Przygody Kogla i Mogla”. Interaktywne, edukacyjne oraz pełne humoru przedstawienie zachwyciło wszystkich widzów. Ponadto bajkowa scenografia i piękne kostiumy bohaterów przeniosły nas na chwile w magiczny świat krasnali.

CZYTAJ WIĘCEJ

22 Mar · marta · Brak komentarzy

Pierwszy Dzień Wiosny

„Wiosno, wiosno, nie zapomnij o nas…” – tak dzisiaj śpiewała grupa Misie na powitanie PIERWSZEGO DNIA WIOSNY. W związku z tak długo oczekiwanym dniem dzieci uczestniczyły w wiosennych zabawach oraz grach. Ponadto przedszkolaki obserwowały, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie w związku z nową porą roku. Każdy z Misiów wyjdzie dzisiaj do domu z własnoręcznie wykonanym …

CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress